AKTUALNOŚCI

REMONT DACHU – przekładka starej dachówki

Chocz gmina Pleszew inwestor Pani Ania i Grzegorz , policjant i plastyczka . Dwie dusze artystów , bardzo mili, pogodni i uprzejmi ludzie, którzy latem tego roku zdecydowali się na remont pokrycia dachowego. Z pogodą na remont trafiliśmy idealnie , było bardzo słonecznie , bez żadnych opadów , temperatura nie przekraczała 26 stopni.Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia remontu dachu było zachowanie starej dachówki także czekało nas wiele pracy związanej ze ściąganiem, czyszczeniem i ponownym jej układaniem.

Zaczęliśmy od ściągnięcia starej dachówki, wszystkich gąsiorów które nadawały się do wyrzucenia oraz demontażu plastikowych rynien i starych obróbek blacharskich. Etap następny obejmował położenie membrany , rozłacenie dachu oraz dokładne jego wypoziomowanie , ponieważ z upływem czasu konstrukcja więźby dachowego lekko usiadła. W następnym kroku zamontowaliśmy rynny, okna dachowe oraz wszystkie obróbki  ( kominów, pasa nadrynnowego ). Etap końcowy to czyszczenie starej dachówki ze wszelkich zabrudzeń oraz ułożenie jej na nowo wraz z nowymi gąsiorami , które dopasowaliśmy od innego systemu dachowego w tym samym odcieniu.

Tradycyjnie już jako system rynnowy wykorzystaliśmy rynny stalowe niemieckiego producenta ZAMBELLI , natomiast blacha na obróbki blacharskie ze szwedzkiej firmy PLANNJA. Całość wyszła bardzo fajnie, okazało się bowiem, iż dachówki miały nieco różne odcienie przez co ułożone na dachu dały efekt melanżu co bardzo spodobało się inwestorom.

Efekt końcowy możecie państwo zobaczyć na zdjęciach poniżej , dodam tylko , że na żywo dach prezentuje się jeszcze ciekawiej.

Zachęcam do współpracy i skontaktowania się z naszą firmą zlokalizowanej w Ostrowie Wielkopolskim.
Masz pytania? Możesz zadzwonić! Z pewnością odpowiemy!

 


SZCZEGÓŁY BUDOWY :

POWIERZCHNIA DACHU : 160 M2

TYP :  REMONT POKRYCIA  DACHOWEGO – PRZEKŁADKA STAREJ DACHÓWKI

POKRYCE DACHOWE : DACHÓWKA CERAMICZNA ZAKŁADKOWA STAREGO TYPU

RYNNY : STALOWE , NIEMIECKI SYSTEM RYNNOWY ZAMBELLI W KOLORZE BRĄZOWYM

OBRÓBKI BLACHARSKIE : BLACHA RUUKKI kolor ceglasty

MEMBRANA : Membrana z atestem na deskowania 160g – niemiecka

OKNA DACHOWE : FAKRO FTS-V U2 78×118

Remont dachu Chocz Zmiana pokrycia dachowegoStara dachówka20150704_141320