AKTUALNOŚCI

Dach w Szczurawicach

Szczurawice

Po raz kolejny pogoda sprzyjała nie tylko budowie ale też robieniu zdjęć.
W okolicach tej niedużej miejscowości niedaleko Ostrowa Wielkopolskiego, nasz inwestor Pan Tomek zlecił nam założenie pokrycia dachowego.

Zaczęliśmy od konstrukcji więźby dachowej – nieodzownej części każdego dachu. Bez niej ani rusz.
Następnie dach został odpowiednio wydeskowany. O tym czy warto deskować dach w dzisiejszych czasach wspominaliśmy w poprzednich wpisach. Jednak na potrzeby tego wpisu pozwolimy sobie przypomnieć, że służy to dodatkowemu dociążeniu i stabilizacji dachu na wypadek czynników zewnętrznych takich jak silny wiatr, aby równomiernie rozkładać siły. Wyposażyliśmy pokrycie w membranę z atestem na deskowanie i rzecz jasna, zamontowaliśmy łaty i kontrałaty.

Sprawdzona dachówka KORAMIC Allegra 9 po raz kolejny zaszczyciła swoją obecnością szczurawicki dach. „Renesansowa”, dachówka nadaje wysokiego połysku, a do tego jest bardzo wytrwała i okazuje się być bardzo dobrym, ekonomicznym wyborem dla przyszłego dachu.

Cóż, nie pozostaje nic innego jak wspomnieć o nieodzownych stalowych rynnach Zambelli, dopełniających całość obróbek blacharskich od strony firmy RUUKKI a także uwielbianych przez nas okien FAKRO.

Ale to nie koniec, zdarza się, że człowiek chcąc czy nie chcąc, jest zmuszony wyjść na dach. Elementy komunikacji przestały być mile widziane na dachach, jednak żeby zapewnić w przyszłości należytą, a do tego bezpieczną komunikację po dachu, zaraz przy wyłazie dachowym, zamontowaliśmy ławeczki żeby kominiarz miał łatwy dostęp do komina.

To już koniec tego jakże krótkiego wpisu. Jak zwykle zachęcamy do zapoznania się paroma zdjęciami z efektami naszej pracy, a także z ofertą firmy.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Zainteresowała Państwa nasza działalność i macie pytania odnośnie dachu, pokrycia dachowego, więźby dachowej  i naszych usług?
Skontaktuj się z naszą firmą – chętnie odpowiemy na każde pytanie!

SZCZEGÓŁY BUDOWY:

  • TYP: konstrukcja więźby dachowej + pokrycie dachowe
  • POKRYCIE DACHOWE: dachówka KORAMIC – Allegra 9 –  czarna angoba szlachetna (z połyskiem)
  • OBRÓBKI BLACHARSKIE: blacha płaska – RUUKKI – czarna
  • RYNNY: rynny stalowe Zambelli – 128/80 – czarne
  • OKNA: FAKRO
  • MEMBRANA: membrana z atestem na deskowanie
  • DODATKOWO: komunikacja dachowa: ławeczki kominiarskie
  • MIEJSCE BUDOWY: Szczurawice