AKTUALNOŚCI

Brązowy Dach w Lezionie

Parę miesięcy temu zostałem poproszony o wycenę montażu pokrycia dachowego z dachówki KORAMIC Alegra 9 na dość dużym , aczkolwiek nieskomplikowanym dachu kopertowym. Po przyjeździe na budowę i ustaleniu koloru dachówki (wybierały kobiety więc trochę czasu nam to zajęło 🙂 ) przygotowaliśmy ofertę i tak naprawdę za  kilka dni mieliśmy już podpisaną umowę.

Przystąpiliśmy do realizacji w stosunkowo fajnym okresie , bo późnym latem co sprawiło, iż nie mieliśmy jakichkolwiek problemów z pogodą. Na dachu wcześniej była już położona papa, także wystarczyło wyłacić dach,  wypoziomować go i przystąpić do montaż dachówki. Rynny i podbitka dachowa zgodnie z ustaleniami została odłożona na późniejszy etap budowy.

Najwięcej problemów i zabawy było przy prostowaniu połaci dachu. Konstrukcja więźby zdążyła dość mocno popracować , przez co powstały dość znaczne różnice w wysokościach między krokwiami. Po nabiciu łat i rozciągnięciu sznurka okazało się , że mamy cały dach do wypoziomowania.

Kolejny etap to tak naprawdę montaż wyłazu dachowego, wykonanie obróbek blacharskich przy kominach oraz zamontowanie pasa nadrynnowego. Ponieważ Panie, wcześniej ustaliły , że montujemy dachówkę z firmy KORAMIC model Alegra 9 w kolorze brązowej angoby szlachetnej, stąd też wszystkie obróbki blacharskie wykonaliśmy ze szwedzkiej blachy RUUKKI w kolorze brązowym.

Całość wyszła bardzo fajnie, polecam obejrzeć ten dach na żywo bo naprawdę wygląda bardzo okazale. Miejscowość to Leziona, usytuowana między Kaliszem , Ostrowem a Skalmierzycami.

 


SZCZEGÓŁY BUDOWY :

POWIERZCHNIA DACHU : 300 M2

TYP :  MONTAŻ POKRYCIA DACHOWEGO

POKRYCE DACHOWE : DACHÓWKA CERAMICZNA KORAMIC ALEGRA 9 BRĄZOWA ANGOBA SZLACHETNA

RYNNY : MONTAŻ W PÓŹNIEJSZYM ETAPIE 

OBRÓBKI BLACHARSKIE : BLACHA RUUKKI kolor brązowy

WYŁAZ DACHOWY : FAKRO WGI 46×55

Dachówka Koramic Alegra 9Dach Kalisz, OstrówPokrycie dachoweMontaż dachuKoramic Alegra 9 montażMontaż pokrycia dachowegoWykonanie dachu