AKTUALNOŚCI

Nowoczesna Płaska dachówka BOGEN PLANO 11

 

Nie tak dawno temu , ukończyliśmy realizację kolejnego dachu dla inwestorów z Kalisza. W zakres prac wchodziło zrobienie konstrukcji więźby dachowej oraz montaż pokrycia dachowego. Dość nietypowym rozwiązaniem było zastosowanie aż 20 okien dachowych , zespolonych ze sobą w systemie KOMBI jedno nad drugim. Do tego na każdym oknie została zamontowana elektryczna roleta zewnętrzna. Zarówno rolety jak i okna dachowe to sprawdzony i polecany przez nas produkt z firmy FAKRO.

Na pokrycie dachowe została wybrana nowoczesna i bardzo modna ostatnimi czasy dachówka płaska z firmy BOGEN, model PLANO 11 w kolorze antracyt angoba. Ułożenie tej dachówki wymaga dużo większej precyzji niż montaż tradycyjnych dachówek zakładkowych tzw. esówek .Chodzi o to , że dachówka ta pokazuje każdą nierówność na dachu , dlatego bardzo ważnym elementem całego montażu jest wypoziomowanie całej połaci do żyłki. Proces czasochłonny , jednak aby uzyskać odpowiedni efekt końcowy i zadowolenie w oczach klienta  okazuje się być niezbędnym.

Rynny dachowe to już tradycyjnie niemiecka firma Zambelli . Porządny , niezawodny stalowy system rynnowy , dostępny w różnych kolorach, bardzo zgrabnie prezentujący się na dachu. Obróbki blacharskie  ( pas nadrynnowy , opierzenia kominów ) wykonaliśmy z blachy płaskiej firmy RUUKKI w kolorze czarnym.

Na zakończenie mogę dodać , że jest to nasz kolejny projekt z płaskiej dachówki gdzie efekt końcowy daje nam wiele satysfakcji. Serdecznie zapraszam do obejrzenia naszych realizacji wykonywanych w Ostrowie, Kaliszu, Pleszewie, Krotoszynie, Ostrzeszowie i okolicach

 


SZCZEGÓŁY BUDOWY :

POWIERZCHNIA DACHU : 260 M2

TYP :  NOWA KONSTRUKCJA DACHU ORAZ  POKRYCIE  DACHOWE

POKRYCE DACHOWE : DACHÓWKA PŁASKA firmy BOGEN model PLANO 11 w kolorze ANTRACYT ANGOBA

MEMBRANA : MEMBRANA Z ATESTEM NA DESKOWANIE 200 G

RYNNY : STALOWE , NIEMIECKI SYSTEM RYNNOWY ZAMBELLI

OBRÓBKI BLACHARSKIE : BLACHA PLANNJA kolor czarny

OKNA DACHOWE I ROLETY : FAKRO

Dachówka Plano 11 Plano 11 antracyt angobaBogen Plano 11Plano 11 antracyt angobaMontaż dachówki Plano 11Bogen Plano 11