AKTUALNOŚCI

MODNA DACHÓWKA REFORM C-11

W ostatnim czasie nastała moda na płaskie pokrycia dachowe.

Obserwujemy, że coraz to więcej klientów interesuje się tego typu dachówkami, mamy coraz to więcej zapytań właśnie o płaskie pokrycia dachowe. 🙂
Zupełnie płaskie dachówki typu ACTUA, PLANO, TURMALIN, itp.  mają to do siebie, że po jakimś czasie zaczyna być widać nierówności na dachu wynikające  z pracy drewna, użytego na konstrukcję dachu (drewno, łaty, itd …).

Dlatego też bardzo fajną alternatywą dla tego rodzaju dachówek jest model Cosmo z firmy KORAMIC, czy też Reform C-11  z firmy BOGEN.
Dzięki spłaszczonej fali, łączy ona w sobie zalety dachówek płaskich (mam na myśli ciekawy, nowoczesny wygląd dachu) oraz zalety tradycyjny dachówek zakładkowych z falą (gdy popracuje drewno, nie widać nierówności).

Na takie właśnie rozwiązanie pokrycia dachowego, zdecydowali się Ania i Michał, mający swój dom w przepięknej okolicy niedaleko Kalisza i Ostrowa.

Wybrana dachówka to model C-11 z firmy Bogen w kolorze antracyt angoba, dopasowana kolorystycznie pod kolor ościeżnic okien elewacyjnych oraz bramy garażowej.
Całość dopełniają niemieckie rynny Zambelli w kolorze grafitowym, połączone z obłożona na desce czołowej oraz szczytach płytką struktonitową w kolorze antracytowym.
Wszelkie obróbki blacharskie wykonaliśmy ze szwedzkiej blachy firmy Plannja również dopasowana kolorystycznie do całości dachu.


 

SZCZEGÓŁY BUDOWY :

POWIERZCHNIA DACHU : 300 M2

TYP :  NOWA   POKRYCIE  DACHOWE

POKRYCE DACHOWE :  Dachówka Bogen Reform C-11 w kolorze antracyt angoba

MEMBRANA : MEMBRANA Z ATESTEM NA DESKOWANIE 200 G

RYNNY : STALOWE , NIEMIECKI SYSTEM RYNNOWY ZAMBELLI

OBRÓBKI BLACHARSKIE : BLACHA PLANNJA kolor grafitowy

DESKA CZOŁOWA  I  PODBITKA :  STRUKTONIT  + BOAZERIIA PODBITKOWA KLASA AB

DACHÓWKA BOGENREFORM C-11 ANTRACYT ANGOBADACHÓWKA REFORM C-11PŁYTKA STRUKTONITOWABOGEN REFORM C-11