AKTUALNOŚCI

Modna Blacha EMKA CLICK

 

Kalisz, upały po 30 stopni , a my realizujemy remont dachu Pana Piotra. Dach w oryginale był tylko pokryty papą  i jak się okazało później bardzo ale to bardzo mocno pokrzywiony, po prostu na środku dachu zrobiła się tzw niecka , gdzie szczyty były o 8 cm wyżej niż środek dachu. Kafarki były bez docieplenia , pokryte papą od góry , natomiast boki za deskowane.

Zakres prac polegał na wyprostowaniu całej połaci dachowej, położenie pokrycia wstępnego czyli membrany dachowej, wymianie rynien na stalowe z firmy Zambelli, ociepleniu styropianem 15cm od góry i boków kafarków dachowych oraz montaż blachy rąbek stojący firmy Planna model Emka Click w kolorze w grafitowy metalik w powłoce HCS z 30 letnią gwarancją producenta.

Pracę zaczęliśmy od montażu membrany dachowej , nabiciu desek jako łat oraz wyprostowaniu całej połaci dachowej. Drugim etapem , był montaż wszystkich obróbek blacharskich, montaż rynien i docieplenie istniejących kafarków. W kolejnym kroku było położenie blachy rąbek na wspomnianych wcześniej kafarkach. Etap końcowy to już zamontowanie właściwego pokrycia dachowego czyli blachy Plannja Emka Click.

Prezentując poniżej zdjęcia z realizacji tego dachu postanowiłem wrzucić zdjęcie budynku przed naszym remontem , jednak niestety musicie państwo przymknąć oko na jego jakość ( tylko takie posiadałem  ). Jednak mimo wszystko myślę , że różnica przed , a po będzie bardzo dobrze widoczna.

Dziękuje również swoim chłopakom , którzy pracowali przy tym dachu ponieważ wysokie temperatury dały nam się wtedy mocno we znaki.

Wszystkich państwa zapraszam do obejrzenia innych naszych realizacji z okolic Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza, Krotoszyna, Pleszewa, Ostrzeszowa , Kępna umieszczanych we wcześniejszych wpisach.


SZCZEGÓŁY BUDOWY :

POWIERZCHNIA DACHU : 170 M2

TYP :  REMONT  POKRYCIA DACHOWEGO

POKRYCE DACHOWE : BLACHA RĄBEK STOJĄCY EMKA CLICK z firmy PLANNJA w powłoce z 30 – letnią gwarancją

RYNNY : Stalowy  niemiecki system rynnowy Zambelli w kolorze grafitowym

OBRÓBKI BLACHARSKIE : BLACHA szwedzka Plannja w kolor grafitowy metalik

MEMBRANA : Membrana z atestem na deskowanie 180g 

Remont pokrycia dachowego KaliszBlacha rąbek na dachuMontaż blachyBlacha Emka ClickMontaż Blachy Plannjadach przed remontem