AKTUALNOŚCI

DWUSPAD W CZARNYM POŁYSKU

W dniu dzisiejszym przedstawiamy realizację w Doruchowie w okolicach Kępna , Ostrzeszowa. Jak się okazało w trakcie codziennych dojazdów na budowę z Ostrowa Wielkopolskiego to prawie 60km 🙂 .

Konstrukcja dachu była przygotowana rok wcześniej, następnie całą powierzchnię za deskowano i nabito papę. Naszym zadaniem było zamontowanie pokrycia dachowego, docieplenie kafarków, a następnie obicie ich  jak i deski czołowej płytką struktonitu. W grę wchodziło również wykonanie odpowiednich parapetów z blachy przy oknach kafarkowych.

Pracę zaczęliśmy od nabicia kontra łat oraz łat, po czym przystąpiliśmy do poziomowania całej konstrukcji. Głównym problemem,  ze względu na duża ilość szczytów, kafarków oraz model dachówki Alegra 9 firmy KORAMIC ( kolor czarna angoba szlachetna ), który charakteryzuję się stosunkową małą tolerancją na rozciąganie było odpowiednie rozmierzenie połaci dachowej. Po odrysowaniu i rozmierzeniu całego dachu zaczęło się ocieplanie kafarków, montaż rynien ZAMBELLI oraz  płytki struktonitowej na desce czołowej i szczytach. Kolejny krok to układanie dachówki ( cięcie koszy, kalenic gradowych, opierzanie kominów, montaż gąsiorów i dachówki).

W etapie  końcowym pozostał nam montaż parapetów oraz wykończenie przodu kafarków STRUKTONITEM. Wszelkie obróbki blacharskie, rynny oraz dodatki były w kolorze czarnym , tak by wszystko tworzyło jednolitą całość. W efekcie końcowym dach wyszedł bardzo fajnie , co potwierdza swoim uśmiechem w momencie odbioru zadowolony klient, którego z tego miejsca raz jeszcze pozdrawiamy.

Na zakończenie , wszystkim szukającym fajnej dachówki w rozsądnej cenie w naprawdę dobrej jakości polecamy dachówkę KORAMIC mode Alegra 9. Jest w podobnej cenie do dachówek firmy ROBEN, a jakościowo bije je na głowę.

 


SZCZEGÓŁY BUDOWY :

POWIERZCHNIA DACHU : 240 M2

TYP :  MONTAŻ POKRYCIA DACHOWEGO

POKRYCE DACHOWE : DACHÓWKA CERAMICZNA KORAMIC ALEGRA 9 CZARNA ANGOBA SZLACHETNA

RYNNY : STALOWE , NIEMIECKI SYSTEM RYNNOWY ZAMBELLI W KOLORZE CZARNYM

OBRÓBKI BLACHARSKIE : BLACHA RUUKKI kolor czarny

WYKOŃCZENIA DESKI CZOŁOWEJ I SZCZYTÓW : Płytka struktonitu w kolorze czarnym

WYŁAZ DACHOWY : FAKRO WGI 46×55

Koramic Alegra 9 czarna szlachetnaAlegra 9 na dachuMontaż pokrycia dachowegoDachówka KormicWykończenie kafarkaMontaż obróbki blacharskiejUkładanie kosza z dachówki